Vraždy podle abecedy s Malkovichem na Primě

Po Zkoušce neviny uvede Prima v české premiéře další adaptaci příběhů Agathy Christie: Vraždy podle abecedy s Johnem Malkovichem v roli Hercula Poirota.

Vraždy podle abecedy uvedla ve světové premiéře britská BBC na Vánoce 2018. Původně se objevila zpráva, že je v České republice bude vysílat Česká televize, ale nakonec se objeví na Primě.
Zatímco v Británii šlo o tři epizody dlouhé vždy necelou hodinu, při uvedení v češtině půjde – jako jsme už zvyklí z dřívějších christieovských adaptací z produkce BBC – o dva delší díly.
 
První část bude uvedena v úterý 16. července od 20.15 na Primě, druhý díl ve stejném čase za týden. 
Kromě toho je možné sledovat (či nahrávat) noční vysílání. V repríze minisérie poběží na Primě ještě v noci ze soboty na neděli po 4. hodině.
 
Kromě Johna Malkoviche v této adaptaci hraje například Rupert Grint, který ztvárnil inspektora Cromeho. V adaptaci se objeví také inspektor Japp, ale větší prostor dostal právě Crome, který mimochodem vystupuje i v původní knižní předloze.
 
Scénář opět napsala Sarah Phelps, která v posledních letech adaptovala rovněž za Deset malých černouškůSvědkyni obžalobyZkoušku neviny. Podle jejího scénáře vznikne i adaptace Plavého koně
 
U příležitosti této nové televizní adaptace vyšla v květnu audioknižní verze v podání Aleše Procházky s novou, televizní obálkou. S televizní obálkou před pár dny vyšla v Kalibru i knižní verze.
 
Základnění nastínění děje původně literární verze Agathy Christie, zajímavosti či přehled všech dosvadních adaptací najdete na tomto odkazu.