V před světem uzavřeném klášteře Saint-Gilbert-Entre-les-Loups žije v poklidu a modlitbách dvacet mnichů. Ironií je, že společenství, které přijalo slib mlčení, se stalo proslulým pro svůj nádherný zpěv, jehož působení na posluchače je tak hluboké, že se mu přezdívá „krásné tajemství“. Až když je zavražděn známý sbormistr, brána kláštera se otevře a vpustí vrchního inspektora Armanda Gamache ze slavné quebecké Sureté, který zde objeví neklid ve zdánlivé harmonii a je nucen konfrontovat se i se svými vlastními démony. Před odhalením vraha, před obnovením míru musí vrchní inspektor nejprve zvážit božské i lidské a zacelit trhliny mezi nimi.
Za objektivem sira Davida
V nakladatelství Moba vyšla biografie čestného člena Společnosti Agathy Christie sira Davida Sucheta Za objektivem – Můj život.
David Suchet, představitel Hercula Poirota ve stejnojmenném seriálu, už dřív napsal o této „životní“ roli knihu Poirot a já, která v roce 2015 vyšla i česky.
Kniha Za objektivem vyšla v anglickém originále loni a nyní vyšla v češtině v překladu Ireny Steinerové. Mimochodem jen pár dní potom, co britská královna pasovala Davida Sucheta na rytíře. Jak už napovídá název, biografie přináší nejen psané vzpomínky, ale i řadu fotografií, které Suchet během svého života pořídil.
Oficální anotace
David Suchet je už padesát let stálicí na britských divadelních prknech i ve filmech. Zahrál si jak v Shakespearovi, tak v Oscaru Wildeovi, ztvárnil Freuda i Poirota, hrál v seriálech Oppenheimer i Pán času, objevil se ve hrách Harolda Pintera i Terence Rattigana...
Po celou dobu své působivé kariéry měl tento mimořádný herec po ruce fotoaparát a snažil se zachytit a zdokumentovat svůj život. V knize Za objektivem, fascinujícím příběhu jednoho pozoruhodného života, se prolíná autobiografie plná moudrých a poutavých textů s úžasně sugestivními fotografiemi. Suchet vypráví o svém dětství v Londýně, o své lásce k tomuto městu, o svých židovských kořenech a o tom, jak ovlivnily jeho kariéru, o důležitosti své víry, o své lásce k focení a k hudbě – a samozřejmě také o svém herectví. Ohlíží se za svojí výjimečnou životní dráhou, předkládá čtenáři úvahy o tom, jak se za tu dobu změnil zábavní průmysl, otevřeně hovoří o svých vrcholných obdobích i pádech, v neposlední řadě ale i o tom, jak by si přál, aby na něj lidé vzpomínali. A samozřejmě píše o svém životě po Poirotovi a o důvodech, proč mu tento výstřední belgický detektiv stále tolik chybí.
Ukázku z knihy si můžete prohlédnout na tomto odkazu.