John Malkovich jako nový Hercule Poirot

V Británii začalo natáčení třídílné televizní adaptace BBC na motivy knihy Vraždy podle abecedy. Roli Hercula Poirota ztvární americký herec John Malkovich.
 
Už v srpnu 2016 se objevila zpráva, že BBC kromě dalších knih Agathy Christie natočí rovněž novou verzi Vražd podle abecedy, tehdy ovšem nebylo řečeno, jestli zde bude vystupovat Hercule Poirot.

S Malkovichovým jménem byli oznámeni i další herci: Rupert Grint známý jako Ron z filmové ságy o Harrym Potterovi se objeví v roli inspektora Cromea. Dále budou účinkovat Andrew Buchan, Tara Fitzgerald, Eamon Farren, Bronwyn James a Freya Mavor.
Jestli se i ve zpracování BBC objeví kapitán Hastings a vrchní inspektor Japp, kteří vystupují v knižní předloze (profil knihy na tomto odkazu), zatím není zřejmé. Můžeme si však domýšlet, že zde zůstane jen postava inspektora ztvárněného Grintem; dodejme, že inspektor Crome se objevuje i v knize.

Scenáristkou třídílné minisérie je opět Sarah Phelps, která v posledních letech adaptovala pro BBC již Deset malých černoušků (2015), Svědkyni obžaloby (2016) a Zkoušku neviny (britská premiéra posunuta na Velikonoce 2018). Další příběhy podle Agathy Christie BBC chystá, z konkrétních titulů je zatím znám jen příběh Nakonec přijde smrt.

Fotografie z první klapky se na Twitteru scenáristky objevila v pondělí 11. června. Můžeme předpokládat, že BBC bude chtít Vraždy podle abecedy uvést na Vánoce 2018. To na podzim 2019 je naplánována filmová premiéra Smrti na Nilu s Kennethem Branaghem v hlavní roli.

Zdroj obrázku: www.agathachristie.com