Záhada Sedmi Ciferníků

The Seven Dials Mystery

Zámožní manželé Cooteovi mají rádi společnost mladých lidí, a tak jich pár pozvou těsně předtím, než jim vyprší nájemní smlouva na sídlo Chimneys. Jeden z nich, Gerry Wade, má velké problémy s ranním vstáváním. Kamarádi si na něj vymysleli malý žertík – nakoupili osm budíků a nastavili je v jeho pokoji na 6.30. Druhý den ráno očekávají jejich mohutné řičení, které ale na Gerryho nemělo pražádný vliv. V tu dobu už totiž byl mrtvý. A jeden budík chyběl...

Vesmír 1939
Knižní klub 1995
Knižní klub 2003
Knižní klub 2012
Originální rok vydání: 
1929
Zajímavosti: 

Ciferníky napsala Agatha Christie v roce 1928 a dá se říci, že po dvou protrpěných knihách – Velká čtyřka a Záhada Modrého vlaku –, které vznikaly ve velmi obtížném období manželské krize a rozvodu, se právě Záhadou Sedmi Ciferníků vrátila Královně detektivek spisovatelská sebedůvěra.

Sama autorka označila příběh za volné pokračování románu Tajemství Chimneys (1925). A skutečně se zde setkáváme se stejným prostředím venkovského sídla Chimneys a také s několika postavami ze zmíněného románu, například s vrchním inspektorem Battlem, plukovníkem Melrosem či Paličkou.

Detektiv: 
Hlavní postavy: 
Další zpracování: