Jednoho dne se Poirot vrací z oběda a přede dveřmi svého bytu nachází rozzlobenou ženu, která se domáhá odpovědi, proč jí detektiv poslal dopis, v němž ji obviňuje z vraždy Barnabase Pandyho, o kterém nikdy neslyšela. Rovněž Poirot žádného Barnabase Pandyho nezná. O to větší šok zažije, když vejde do svého bytu a zjistí, že má návštěvu – muže, který prohlašuje, že dostal od Poirota dopis, ve kterém ho označuje za vraha Barnabase Pandyho… Kdo je posílá a proč? Mnohem důležitější však je, kdo je Barnabas Pandy, zda je mrtvý, a pokud ano, byl zabit? A dokáže Poirot nalézt odpovědi dřív, než se něčí život ocitne v ohrožení?
policista Battle
Vrchního inspektora Jappa si vybaví každý. Ale jak se jmenují ostatní policisté z detektivek Agathy Christie?
Rozhodně sem patří i Battle. Je to policista, jehož hodnosti Agatha Christie porůznu měnila, a poprvé se objevil v příběhu z roku 1925 Tajemství Chimneys, na který volně navazuje Záhada Sedmi Ciferníků, v níž vystupují rovněž některé další stejné postavy.
Tento statný detektiv s kamennou tváří vystupoval a více či méně spolupracoval na případu celkem v pěti románech, jednou dokonce ve společnosti plukovníka Race, paní Oliverové a samotného Hercula Poirota (Karty na stole). V Cyankáli v šampaňském se na něj vzpomíná.
Pozoruhodné je, že v Nulté hodině se okrajově objevuje policistova dcera; takové nahlédnutí do rodiiného života nějakého detektiva není u Christie příliš časté. A pracovník tajných služeb Colin Lamb z Hodin je podle některých náznaků možná Battleův syn.