Tajemství Chimneys

The Secret of Chimneys

Anthony Cade pracuje jako průvodce v Africe, když mu jednoho dne jeho kamarád nabídne, aby do Anglie doručil paměti hraběte Stypltiče, bývalého premiéra balkánského státu jménem Herzoslovensko, a také několik milostných dopisů, které napsala Virginia Revelová. O paměti je v Anglii velký zájem a ani na mrtvolu se nemusí dlouho čekat.

Knižní klub 2006
Knižní klub 2011
Originální rok vydání: 
1925
Zajímavosti: 

Špionážně laděný příběh z roku 1925 sice nepatří k nejlepšímu, co Agatha Christie napsala, ale i tato knížka je lehce napsaná. S některými jejími postavami – jako například Lady Eileen alias Palička, její otec či kriminalista Battle – se navíc setkáme také v zdařilejšímu příběhu Záhada Sedmi ciferníku. Battle vystupuje ostatně i v dalších knihách, v Kartách na stole ve společnosti Hercula Poirota, paní Oliverové a plukovníka Race.

Detektiv: 
Další zpracování: 

Divadlo

  • Chimneys – Agatha Christie napsala divadelní verzi svého románu v roce 1931, na který se chystala rovněž premiéra, k níž však nakonec (neznámo proč) nedošlo; rukopis hry byl nalezen po 70 letech a světová premiéra se uskutečnila v Kanadě v roce 2003 (britská premiéra 2006; v ČR zatím neuvedeno).

TV

  • Tajemství Chimneys – epizoda ze seriálu Slečna Marplová (v hlavní roli Jula McKenzie) 2010, přestože v knižní předloze nevystupuje

Komiks

  • Le Secret de Chimneys – or. 2002, adaptace François Rivière, illustrace Laurence Suhner