Tommy a Pentlička opět na Primě

Prima pokračuje ve vysílání novějších adaptací příběhů Agathy Christie. Uvedena bude minisérie, v níž vystupují Tommy a Pentlička Beresfordovi, která v České republice už běžela v letech 2017 a 2018, ale možná trochu zapadla kvůli uvedení na okrajovějším programu Prima Max.
Aktualizováno 13. srpna 2019.

Tommy a Pentlička (v originále Partners in Crime) byli v Británii uvedeni v létě 2015, tedy několik měsíců před úspěšnějšími Černoušky. V hlavních rolích se objevili Jessica Raine jako Pentlička a David Walliams v roli Tommyho.
Vznikly epizody na motivy knih Tajemný protivník a N či M? Originál název minisérie Partners in Crime odkazuje na stejnojmennou sbírku s touto dvojicí (česky Zločiny pro dva). 
I když BBC od roku 2015 natočila další adaptace knih Agathy Christie, nová řada Tommyho a Pentličky už nevznikla a ani není v plánu. Příčinou neúspěchu série s manželi Beresfordovými mohli být samotní představitelé hlavních rolí, kteří neodpovídali tomu, jak si čtenáři dvojici představují, a to hlavně v případě ztvárnění Tommyho. Problémem mohlo být i zasazení obou televizních příběhů do 50. let, zatímco románový Tajemný protivník se odehrává po konci první světové války a N či M? během druhé světové války.

Aktuální termíny vysílání:

Tajemný protivník (1/2)
úterý 13. srpna od 20.15 
ze soboty 17. na neděli 18. srpna od 04.05
 
Tajemný protivník (2/2)
úterý 20. srpna od 20.15 
ze soboty 24. na neděli 25. srpna od 03.45
 
Dvě epizody N či M? poté nenásledují, o jejich vysílání budeme ještě informovat.
 
V Británii byly uvedeny podle jedné knihy vždy tři epizody, Prima uvede vždy dva delší díly, jak bylo ostatně učiněno i dalších adaptací, včetně Deseti malých černoušků.

Zatímco Tajemný protivník byl zfilmován již dříve (a mezi adaptacemi je i vůbec první filmová adaptace díla Agathy Christie), N či M? bylo natočeno poprvé.