Zapomenutá vražda na audioknize

Nakladatelství Vyšehrad vydalo druhou audioknihu se slečnou Marplovou. Po Vraždě na faře v září publikovalo Zapomenutou vraždu.

Většinu textu čte Jitka Ježková, party slečny Jane Marplové opět namluvila Růžena Merunková a promluvy Gilese Reeda (manžela hlavní hrdinky Gwendy) Jan Meduna.

Anotace
Novomanželé Reedovi z Nového Zélandu se rozhodnou usadit se v Anglii. Zatímco Giles musí ještě na rodném ostrově vyřídit nějaké obchodní záležitosti, Gwenda je pověřena najít v Anglii vhodný dům. To se jí také podaří – v novém domě se cítí dobře, ale v jednu chvíli ji přepadne podivný zlověstný pocit. Při zařizování se dějí zvláštní věci – Gwenda chce udělat cestu tam, kde už kdysi byla, chce vybourat dveře tam, kde kdysi bývaly, a nakonec najde ve skříni přesně takové tapety, jaké si představovala nalepit do jednoho z pokojů. Unavená a zmatená Gwenda ráda přijme pozvání Raymonda Westa a jeho tety Jane Marplové do Londýna, kde zajdou i do divadla. Při závěrečné scéně hry, ve které zazní „Zahalte jí tvář… zemřela tak mladá…“, Gwenda nahlas vykřikne a uteče ze sálu…

Ukázku ze začátku audioknihy si můžete poslechnout na webu Audiolibrix.

Zajímavosti o knize nebo přehled dosavadních televizních adaptací najdete v sekci Dílo/Romány.

O audioknize Vražda na faře, která vyšla letos v lednu, jsme informovali v tomto článku. Tu čtou Otakar Brousek mladší a Růžena Merunková (promluvy slečny Marplové).