Brána osudu

Postern of Fate

Manželé Tommy a Pentlička Beresfordovi, kteří (oproti například Poirotovi) v knihách Agathy Christie postupně stárli zhruba podle plynutí času v reálném světě, se rozhodnou odebrat na odpočinek a vyberou si nové bydlení. V domě objeví knihy po původních majitelích, mezi nimi i Červený šíp Roberta Louise Stevensona. V knize jsou některá písmena podtržena a dohromady dávají zprávu o jakési Mary Jordanové, jež nezemřela přirozenou smrtí. Ideální příležitost pro pátrání…

Knižní klub 2015
Knižní klub 2015
Originální rok vydání: 
1973
Zajímavosti: 

Při čtení Brány osudu, která je posledním napsaným titulem Agathy Christie, je třeba mít na paměti, že vyšla, když jí bylo 83 let. V době, kdy už měla za sebou celou řadu nejen úspěšných, ale také dobrých knih. Brána osudu – podobně jako Cestující do Frankfurtu – je tak ovlivněna stářím autorky. Příběh obsahuje různé nepřesnosti nebo logické nesrovnalosti.  
Česká vydání z roku 2015 jsou textově identická a liší se pouze grafickou úpravou knihy. Vyšla jak v tradiční tzv. černé řadě, tak v edici s novou grafickou úpravou, v níž dosud vyšly pouze poirotovské detektivky.

Detektiv: 
Hlavní postavy: