Nové luxusní ilustrované vydání povídek Agathy Christie tentokrát soustřeďuje kratší příběhy, v nichž vystupuje druhá nejslavnější postava královny detektivek – slečna Jane Marplová, ctihodná stará panna z vesničky St. Mary Mead, proslulá jako „odbornice na mrtvoly“, která se dokonale vyzná ve zločinech a nemilosrdně odhaluje jejich pachatele. Zároveň jsou do tohoto souboru zařazeny povídky, kde sice nefiguruje žádný známý detektiv, přesto jsou to mistrné texty plné záhad, napětí, chytrých zápletek a dechberoucích odhalení.
Brána osudu
Postern of Fate
Manželé Tommy a Pentlička Beresfordovi, kteří (oproti například Poirotovi) v knihách Agathy Christie postupně stárli zhruba podle plynutí času v reálném světě, se rozhodnou odebrat na odpočinek a vyberou si nové bydlení. V domě objeví knihy po původních majitelích, mezi nimi i Červený šíp Roberta Louise Stevensona. V knize jsou některá písmena podtržena a dohromady dávají zprávu o jakési Mary Jordanové, jež nezemřela přirozenou smrtí. Ideální příležitost pro pátrání…


Při čtení Brány osudu, která je posledním napsaným titulem Agathy Christie, je třeba mít na paměti, že vyšla, když jí bylo 83 let. V době, kdy už měla za sebou celou řadu nejen úspěšných, ale také dobrých knih. Brána osudu – podobně jako Cestující do Frankfurtu – je tak ovlivněna stářím autorky. Příběh obsahuje různé nepřesnosti nebo logické nesrovnalosti.
Česká vydání z roku 2015 jsou textově identická a liší se pouze grafickou úpravou knihy. Vyšla jak v tradiční tzv. černé řadě, tak v edici s novou grafickou úpravou, v níž dosud vyšly pouze poirotovské detektivky.