Potíže v zálivu Pollensa

Problem at Pollensa Bay

Povídková kniha byla vydána poprvé ve Velké Británii až roku 1991 (tedy patnáct let po smrti Agathy Christie) a zařazeno bylo do ní osm detektivních příběhů, které předtím byly knižně vydány pouze ve Spojených státech.
Pozoruhodná je tím, že se zde objevují hned tři detektivové Agathy Christie, byť každý samostatně  Parker Pyne řeší titulní příběh Potíže v zálivu Pollensa a případ Záhada na regatěHercule Poirot vystupuje v povídkách Druhá gong a Žlutý kosatec, tajemný Harley Quin se objevuje v příbězích Pestrobarevný čajový servis a Detektivové lásky. Ve dvou povídkách  Pes na první místě a Květ magnolie  žádný z detektivů Agathy Christie nevystupuje.
Poirotovské povídky mohou pozorným čtenářům připomenout jiné detektivky Agathy Christie. Žlutý kosatec posloužil jako námět pro román Cyankáli v šampaňském (1945), Druhý gong byl později přepracován na povídku Zrcadlo mrtvého muže (v knize Vražda v postranní ulici, 1937).
Povídková kniha vyšla česky souborně poprvé v roce 2011, povídky Záhada na regatě a Druhý gong však byly již předtím publikovány v antologii Muž v mlze (1977, ed. Jan Zábrana).

Knižní klub 2011
Originální rok vydání: 
1991