Po pohřbu

After the Funeral

Smrt Richarda Abernethieho z Enderby Hall nikoho nepřekvapila, a tak jsou všichni trochu vyvedeni výrokem jeho sestry: „Ale zavraždili ho přece, ne?” Cora sice všechny šokuje, ale každý se přece jenom nad její větou pozastaví. O to víc nabývá na významu, když je Cora druhý den brutálně zavražděna, ale verze o lupiči se policii vůbec nelíbí. Násilná smrt rozhýbá myšlenky rodinných příslušníků, protože právě oni vědí, že vrahem je určitý člen příbuzenstva. Každý člen měl totiž svůj důvod, proč toužil po dědictví, zjišťuje rodinný právník Entwhistle. Protože se chce ujistit, že jeho domněnky jsou neoprávněné, prosí o pomoc svého přítele, Hercula Poirota.

Knižní klub 2004
Knižní klub 2011
Kalibr 2020
Originální rok vydání: 
1953
Zajímavosti: 

Knihu autorka tentokrát věnovala svému synovci Jamesi Wattsovi „v upomínku na štěstné dny v Abney”, sídle, které jí posloužilo jako předlohy pro Enderby Hall.

Kromě belgického detektiva se tentokrát setkáme i s jednou z vedlejších postav Agathy Christie – informátorem panem Gobym.

Román byl v roce 1963 zfilmován pod názvem Vražda v Gallopu. Došlo zde ovšem k jedné výrazné změně, protože Hercula Poirota nahradila slečna Marplová v podání Margaret Rutheford. 

Detektiv: 
Další zpracování: 

TV a film