Anne Beddingfeldová, mladá a inteligentní žena se smyslem pro dobrodružství, se po skonu svého otce ocitne v tíživé situaci a přemýšlí, jak naložit se životem. Osud však rozhodne za ni, když se v londýnské podzemní dráze stane svědkyní podivného úmrtí neznámého muže. Poté co vyjde najevo, že nešťastná událost souvisí s objevením uškrcené ženy v sídle člena parlamentu sira Eustace Pedlera, Anne se rozhodne přijít celé věci na kloub. Stopy i náhoda ji zavedou až do Jižní Afriky a během pátrání se seznámí s několika rázovitými i tajemnými postavami, mezi nimiž nakonec potká lásku i odhalí nebezpečného zločince přezdívaného Plukovník.
Další detektivové
Ariadne Oliverová
Spisovatelka detektivních příběhů, která se zná s Herculem Poirotem, Parkem Pynem, a jednou dokonce pátrá sama. Bližší informace o "druhém já" Agathy Christie zde v dolní části textu: http://agatha.cz/cz/agatha-christie/postavy/poirot.html
policista Battle
Vrchního inspektora Jappa si vybaví každý. Ale jak se jmenují ostatní policisté z detektivek Agathy Christie?
Rozhodně sem patří i Battle. Je to policista, jehož hodnosti Agatha Christie porůznu měnila, a poprvé se objevil v příběhu z roku 1925 Tajemství Chimneys, na který volně navazuje Záhada Sedmi Ciferníků, v níž vystupují rovněž některé další stejné postavy.
Tento statný detektiv s kamennou tváří vystupoval a více či méně spolupracoval na případu celkem v pěti románech, jednou dokonce ve společnosti plukovníka Race, paní Oliverové a samotného Hercula Poirota (Karty na stole). V Cyankáli v šampaňském se na něj vzpomíná.
Pozoruhodné je, že v Nulté hodině se okrajově objevuje policistova dcera; takové nahlédnutí do rodiiného života nějakého detektiva není u Christie příliš časté. A pracovník tajných služeb Colin Lamb z Hodin je podle některých náznaků možná Battleův syn.
plukovník Johnny Race
Johnny Race — pohledný agent britské tajné služby se silně opálenou tváří — se čtenářům poprvé představil ve svých 38 letech v příběhu Muž v hnědém obleku (1924), mimochodem první knize Agathy Christie, která vyšla v češtině, a to roku 1927.
Člověk na něj mohl většinou narazit na místech britského impéria, kde se schylovalo k problémům. Autorka této postavy se o ní ani o pohnutce k jejímu vytvoření nikde nezmínila, ale je pravděpodobné, že muže podobného typu potkávala při svých cestách kolem světa.
Asi zajímavější než plukovník sám jsou však postavy, se kterými se v některých titulech potkává: Hercule Poirot a spisovatelka detektivek Ariadne Oliverová.